USEP President
Jeff Larsen
jlarsen@useponline.org
USEP Business Representatives
Lynn Cavall
Member Representative
lcavall@useponline.org
Jessica Medina
Member Representative
jmedina@useponline.org
TJ Chaltry
Member Representative
tchaltry@useponline.org
USEP Administrative Staff
Casey Hewlett
Membership Technician / Communication
chewlett@useponline.org
Jacqueline Peña
Member Organizer
jpeña@useponline.org
Anne Donaldson
Bookkeeper
adonaldson@useponline.org
Sara Connolly
Clerk/Receptionist
sconnolly@useponline.org
Staff Worksite Assignments
Please refer to the lists below to find the Member Representative for your worksite.
West Region – TJ Chaltry
tchaltry@useponline.org
Achieve Center at Richey
Jordan Cash
Anclote Elementary School
Nancy Clum
Dawn Decker
Viola Kalouris
Melody Vinson
Anclote High School
Anthony Arestia
Claudia Bender
Gloryvee Ortiz
Cheryl Vinson
Bayonet Point Middle School
Nancy Myers
Janet Tolson
Tammy White
Calusa Elementary School
Vivian Mantzarinis
Angela Ramirez
Andrew Villapiano
Chasco Elementary School
Michele Fiumara
Fai Fai Ho
Chasco Middle School
Dahlia Abouelenin
Cody Hogg
Cotee River Elementary School
Cypress Elementary School
Margaret Salvaggio
Deer Park Elementary School
Denise Hille
Lauren Meyer
Magen Wilson
Fivay High School
Lisa Hope
Fox Hollow Elementary School
Maureen Jett
Alec Muir
Gulf High School
Jennifer Dixon-Fitzner
Kimberly Theurer
Gulf Highlands Elementary School
Lisa Spencer-Novak
Elizabeth Tarpey
Gulf Middle School
Patricia Allen
Bertell Butler
Gulf Trace Elementary School
Maryclare Jakubowski
Gulfside Elementary School
Nancy Davenport
Hudson Academy
Judith Gordie
Joanne Sareyani
Stacie Selover
Hudson High School
Christine Barrett
Alina Zhukova
Hudson Primary Academy
Karen Brinkley
Anastasia Curtis
Debra MacDonald
Jacqueline Mendez
James M. Marlowe Elementary School
Eyan Dorriety
Marchman Technical College
John Herig
Sabrina Zawalich
Mittye P. Locke Elementary School
Northwest Bus Garage
April Bruce
Don Maher
Paul R. Smith Middle School
Scarlett Semack
Richey Elementary School
Patricia O’Connor
Schrader Elementary School
Christa Alderman
Juan Martinez Estrada
Kathleen Roxberry
Sunray Elementary School
April Gill
Lisa Morgan
Wendell Krinn Technical High School
Melissa Marotta
Joel Santos Gonzalez
West Bus Garage
Joyce Heissner
Iris Nieves
West Pasco Education Academy
Jacqueline Watson
Central Region – Jessica Medina
jmedina@useponline.org
Angeline Academy of Innovation
Heather Smith
Bexley Elementary School
Lynn Nasca
Central Bus Garage
MaryAnn Brini
Charles S. Rushe Middle School
Peter Albano
Dawn Marie Fleming
Joseph Foyt
Patricia Turcotte
Connerton Elementary School
Crews Lake Middle School
Keith Gambino
Elijah Hauck
Denham Oaks Elementary School
Jenni Pfeiffer
Joanne Schmitz
J. W. Mitchell High School
Chelsea Brodie
David Spicer
Lake Myrtle Elementary School
Mary DeYoung
Land O’ Lakes High School
Sara Acosta
Leslie Bozeman
Erin Gray
David Hicks
Longleaf Elementary School
Wendy Buono
Mary Giella Elementary School
Clara Anderson
Kelly Gillespie
Jonathan Sandefur
Moon Lake Elementary School
Robert Beck
Meredith Brown
Oakstead Elementary School
Cristina Cage
Joseph Watson
Odessa Elementary School
Leslie Boyer
Pasco eSchool/Pasco Virtual/Virtual Inst Pgm-District Operations
Mark Englander
Desirae Krell
Maria Pote
Jan Stern
Amanda Walker
Pine View Elementary School
Elizabeth Beck
Amber Dubay
Pine View Middle School
Katie Altshuler
Nilsa Calabria Seda
Connie Gourley
Lisa Moore-Savage
River Ridge High School
James O’Leary
River Ridge Middle School
Joseph Corley
Nicole Sharkey
Ashley Vanteslaar
Sanders Memorial Elementary
Morrisa Glass
Danielle Rogers
Sand Pine Elementary School
Seven Springs Elementary
Danielle Whitehouse
Seven Springs Middle School
Gina Coley
Diane Cunningham
Amerey Justus
Shady Hills Elementary
Stephanie Casey
Wendy Kelley
South Bus Garage
Billie-Jo Findley
Starkey Ranch K-8
Derek Coleman
Erika McGrath
Marlene Perriera
Sunlake High School
Amy Ramos
Trinity Elementary School
Margaret McDonald
Trinity Oaks Elementary School
Katie Johnson
Veterans Elementary School
Corie Coleman
Irasema Hill
East Region – Lynn Cavall
lcavall@useponline.org
Centennial Elementary School
Shannon Ledbetter
Centennial Middle School
Ginger Blomeley
Anita Dienes
Melanie Dodgen
Sharlene Matthews
Gloria Mouw
Karen Pearce
Kenneth Ringeisen
Chester W. Taylor Elementary
Deborah Griswold
Cypress Creek High School
Cypress Creek Middle School
Tami Milner
Tabatha Whaley
Genesis Zabrzenski
Double Branch Elementary
Laverne Berglund
Carly Bonomo
Linda Dlugozima
Kimberly Sullivan
Dr. John Long Middle School
Annette Armstrong
Erik Carlson
Gayle Colon
Margarita Segui-Villafane
Tracy Szmall
John Vento
Richard Wohl
East Bus Garage
Kristie Gay
Jeanette Gungle
East Pasco Education Academy
Shannon Korst
Rachel Spinney
Kirkland Ranch Academy of Innovation
Stephanie Bertig
Jeremiah Cooper
Angel Smith
Lacoochee Elementary School
Morris Grooms
Billie Jo Smith Greene
New River Elementary School
Laura Dolatowski
Ghada Nashagh
Pasco Elementary School
Pasco High School
Anne-Marie Cooper
Michael Liptak
Jeneane Maddaloni
James Washington
Pasco Middle School
Holly Lyons
Quail Hollow Elementary School
Rebecca Camunas
Raymond B. Stewart Middle
Samantha Ballman
Samantha Crist
Lyndsie Dodd
Jessica Shotts
Andrea Williams
Rodney B. Cox Elementary
Annette Natal
Sylvia Reyes-Salazar
San Antonio Elementary School
Clair Agnello
Christine Simonds
Seven Oaks Elementary School
Carol Becker
Southeast Bus Garage
Billie Jo Jimenez
Betty Simmons
Thomas E. Weightman Middle
Stephanie Anderson
Mary Beth Bova
Nadine Di Vittorio
Renee La Sala
Devon Shank
Laina Stafford
Watergrass Elementary School
Annette Floyd
Kara McGuirt
Wesley Chapel Elementary School
Cesar Marin
Wesley Chapel High School
Marvin Coleman
Susan Cullum
Renee Gaudet
Fay Geiger
Lacey Schenfield
West Zephyrhills Elementary School
Monica Marlette
Wiregrass Elementary School
Rebecca Brown
Jillian Woodward
Wiregrass Ranch High School
Wanda Diehm
Christopher Gray
Robert Marsh
Amy Munroe
Woodland Elementary School
Lauren LaGroix
Lisa Ponce
Mona Stafford
Zephyrhills High School
Catherine Burgess
Dorraine Dyser
All Business Reps:
Call 813-996-2119
CIS – Environmental Education
Donna Hoague
District Office
Facilities and Maintenance
Juvenile Detention Center
Office of Student Supports
Brittany Barker
Adrienne Richrath
Pasco Girls Academy
Technology Services
Nathaniel Cromwell
Telecommunications